nabídka promítání

 
 

 

ZÁJEMCŮM O PŘEDNÁŠKU NABÍZÍM PROMÍTÁNÍ:

PATAGONIA - vandr grande 2007-08 (nebo jen část cesty)
0,5 - 2 hodiny promítání + slideshow

V pestré prezentaci navštívíme mimo jiné např. vodopády Iguazú, palmové savany i vyprahlou patagonskou pampu a podíváme se až na samý konec světa - drsnou Ohňovou zemi. Také se projedeme po slavné chilské Carretera Austral a argentinské RUTA 40, zavítáme do kraje ledovců, hor a jezer a přes chilské pláže se přesuneme na poušť Atacama, vysokohorské bolívijské Altiplano a na jezero Titicaca. Nevynecháme ani návštěvu známých měst jako Rio de Janeiro, Buenos Aires, Ushuaia, La Paz nebo Cusco a v neposlední řadě se setkáme se zajímavou florou a faunou jihoamerického kontinentu.
 

KOLO-KOLOČAVA 2007 aneb Zakarpatí na kole
kolem 0,5 hodiny promítání nebo slideshow na 2 písničky

Zakarpatská Ukrajina, Podkarpatská Rus, Transkarpatí, Podkarpatsko, Zakarpatská oblast, Zakarpatí, Podkarpatí, Karpatalja, Zakarpatija a i jinak nazývají nejzápadnější cípek Ukrajiny probouzející v nás vzpomínku na prvorepublikové Československo nebo na Olbrachtova Nikolu Šuhaje loupežníka. Před cestou nás všichni strašili, že nás tam okradou, zabijí, sežere nás medvěd..., ale je pravda, že mi to říkají pokaždé ať už jedu kamkoli. Nic z toho se naštěstí nenaplnilo ani tady a my si trasu ze Slovenska do Koločavy a zpět, cestou, necestou, přes hory, ale víc z kopce a pak i rovinami kolem Tisy pořádně užili. A to bez jediného defektu! Je to kraj nabízející těm, kteří se povznesou nad kvalitu silnic, ubytování a všudepřítomné odpadky, krásu místní přírody, kterou lze vnímat všemi smysly.

 

MAĎARSKO 5x NA KOLE
kolem 1 hod promítání

Na pěti cyklocestách navštívíme hory na severu Maďarska, projedeme se kolem Dunaje i Balatonu a v Zadunajských oblastech poznáme nejen krásná města, ale zjistíme, že Maďarsko není jenom nudná rovina. Navštívíme i rozlehlou pusztu, vinařské oblasti a nevynecháme samozřejmě ani Budapešť. Zažijeme spalující slunce, nepříjemné lijáky a záplavy, i protivný protivítr, a cestou se přesvědčíme, že i Maďaři jsou fajn a Maďarsko na kolech vůbec nemusí být nuda.

 

ADRIA-ALPE-ČESKO aneb na kole od moře přes Alpy až domů
kolem 1 hod promítání

Promítání z cyklocesty ze září 2010 kdy jsme jeli z Itálie přes Alpy až do Benešova. U moře jsme se sice moc nezdrželi, ale nádherných alpských panoramat jsme si užili vrchovatě. Překvapily nás snadné výjezdy do průsmyků a zklamaly, docela kopcovité, rakouské cyklostezky. A co nás zaujalo? Třeba alpské krávy co na nás civěly jako tele na nová vrata :-).

 

LITVOU NA KOLE
kolem 1 hod promítání

Promítání fotografií a vyprávění o cykloputování Litvou v roce 2011 při němž, mimo jiné,  navštívíme evropskou Saharu na Kuršské kose, projedeme se podél pobřeží i největší litevské řeky a zajedeme se podívat na známý Křížový vrch, kde je křížů daleko víc, než si člověk dokáže představit. Poznáme také různorodost litevských silnic a podivnosti cyklostezek.

 

TOULKY JIŽNÍ AMERIKOU aneb Sudamerica Natura 2013
1 - 2 hod promítání

Promítání z měsíční cesty, kterou jsme začínali i končili v Sao Paulu, ale v Brazílii jsme navštívili jen vodopády Iguaçu. Projeli jsme severní Argentinu, nakoukli do Paraguaye a vyjeli až na bolívijské Altiplano do výšky 5000 m. n. m. Z hor jsme pak sjeli do Chile k Pacifiku a pak to otočili zpátky do Argentiny.

Návštěvníci se tak mohou těšit na překrásné vodopády v subtropickém pralese, neskutečně barevný kraj s kaktusy v Quebrada de Humahuaca, krajinu bizarních skal v okolí města Tupiza, abstraktní Salar de Uyuni a drsné Altiplano s lagunami, skalami a bublajícími gejzíry. Zavítáme i za tučňáky a lachtany, a spoustu zajímavé flory a fauny uvidíme i v Národním parku El Palmar a mokřadech přírodní rezervace Esteros del Iberá. Nevynecháme, ale ani města a místní dopravu.

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one