Z TÝNA DO BECHYNĚ NA KOLE

Náš cyklovýlet začínáme v Soběslavi odkud pak jedeme po silnici přes Vesce, Záluží, Vlastiboř, Svinky a Komárov, což jsou všechno krásné vsi s historickou lidovou architekturou.

Pěknou jihočeskou krajinou jedeme dál přes Hodětín a Březnici do Týna nad Vltavou, kde také obdivujeme architekturu. Po obědě se jedeme podívat na rozhlednu, ale za moc to nestojí. Je to spíš takový altán z kterého není nic moc vidět.

Protože je v mapě zakreslená cesta podél Lužnice, od jejího soutoku s Vltavou až do Kolodějí, jedeme se podívat i na ostroh u soutoku. Je tam pěkně a nám to připomnělo Kameňáky, které se tady i ve městě natáčely.

Bohužel, ale podle Lužnice nevede ani pěšina takže se vracíme k rozhledně, což je samozřejmě do kopce, a do Kolodějí jedem po ČTZ, což je ovšem moc pěkná trasa. V Kolodějích přejíždíme most a najíždíme na cyklo 1093 po cestě podél Lužnice. Tahle trasa je také moc pěkná i když místy vede přes kořeny a po dešti to tu musí být dost rozbahněné.

Za Červeným mlýnem cyklotrasa odbočuje na silnici přes Hvožďany, ale my zkoušíme jet dál stále po ČTZ. Potkáváme nějakou paní tak se jí ptáme zda projedem. Prý ano a skutečně je to v pohodě. Jedinou překážkou, kromě místy docela nebezpečné pěšiny přes kořeny na srázu nad řekou, je vysutá lávka na skále, na kterou vede pár prudkých schodů. S naloženými koli by to mohl být problém, my však jedeme nalehko takže je to spíš zajímavé zpestření cesty. Zlávky je i pěkný výhled na ústí Židovy strouhy na druhém břehu. I Lužnice, což jsme netušili, tu chvíli vede skalnatým kaňonem, prostě romantika.

No a jsme v Bechyni. Od řeky je pěkný výhled na zámek. Přes most Duha (silniční i železniční v jednom) ujíždíme na Sudoměřice u Bechyně a přes Černice s golfovým hřištěm, kolem Rytířského rybníka a Debrník svištíme do Nedvědice. Z kopce za Debrníkem a pak na kraji Nedvědice je moc krásný výhled do kraje a pak následuje krásný sjezd polní, místy asfaltovanou, cestou do Rybovy Lhoty se zapadajícím sluncem v zádech. Nádhera.

V Soběslavi máme najeto asi 60km a byl to moc fajn výlet.

So 3. říjen 2009, 16:45:12 CEST
eva.lupen
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one