Z Březnice - 8/2014

Pátek:  Autem jedeme do Březnice, kde ho necháváme. Z města pak jedeme po CT 1062 na Drahenice. Teplo není až tak moc – mám dlouhé nohavice – a je oblačno. Končíme už před vsí u Mlýnského Drahenického rybníka na trávě uježděné kombajny. Najeto 6 km.

Sobota:  Spalo se dobře, byl tu klídek, ale ráno je komplet zataženo a pak i začíná mrholit. No nic, není to tak zlé, tak jedeme dál. Za Drahenicema uhýbáme z cyklo na Hostišovice a po CT 1063 jedeme na Bělčice. V Záhrobí už jsme byli, tak uhýbáme na Újezdec. Cestou fotím kamenný kříž.

Dál jedeme přes Tisou a po CT 1063 zase dál na Březí a kolem rybníků v okolí Metly. A svištíme na Lnáře. Dáváme si oběd, fotim zámek a jedeme přes Hajany do Blatné. Tam se zdržujeme jen focením zámku a dál jedeme po silnici na Záboří.

Tady je to hodně kopcovité, jede se blbě, protože o obědě se obloha protrhala a teď už je zase vlhký pařák. Ze Záboří, ale jedeme silničkou po ŽTZ krásným sjezdem k rybníkům Kuše. Pak kousek špatnou cestou do Vrbna a po silnici na Kadov. Tak má být muzeum veteránů a bývalý viklan, ale nikde nevidíme cedule, tak se hledáním nezdržujeme a jedeme dál na Lnářský Málkov a Čečelovice. Už tady jsou krásné, i když mlhavé, výhledy na Šumavu, kolem silnice roste býlí a z Čečelovic do Mečichova je to ten nejhezčí úsek trasy. Jede se z kopce, úzkou novou asfaltečkou mezi loukama a s nádhernými výhledy. Škoda, že není večer. Tady by se to spalo! Na Šumavě je ale bouřka.

Svištíme dál ještě kousek k jihu a pak kolem Hlupína uhýbáme na východ na Třebohostice, stále po 1064 až z Kadova, a pak dál přes Únice a Podolí do Radomyšle, kde nakupujeme ve večerce večeři a pití. A v hospůdce u policie si dáváme pivo Dudák 11°C. A pokračujeme na Osek a pak na Malou a Velkou Turnou a pak k rybníku Milovy se spoustou tábořišť a kempů. Platit se nám ale nechce a určitě tam bude kravál, tak jedeme dál přes silnici E49 na Holušice. Hned za silnicí je sice louka, ale hlučí tam auta, tak ještě dál. Tady už je to zase kopcovité a louky jen u vsí. Jakž takž použitelná louka je až pod westernovou pevností Fort Hary, před vsí Lom. Je sice hned u silnice a pak už je do kopce, ale je tu rozložitý smrk, za nímž stavíme stan. Najeto 88,5km. Kolem, ale ne blízko, sekaj kombajny a občas sem zalétne nějaká hudba, štěkaj psi, jezděj auta, ale snad ztichnou.

Neděle:  Noc byla tichá a klidná, až na bouřku, která přešla kolem a nás trochu pokropila. Ráno je zase hezky.

Jedeme dál přes Lom do Mirotic a pak dál na Smetanovu Lhotu. Z Mirotic nás provází zběsilé zvonění zvonů. Po CT 1158 pak jedeme na Čimelice. Tam se cyklo nějak podivně klikatí, ale nakonec jedeme dobře kolem nádraží a na Krsice a po CT 1157 podél řeky Skalice, lesní cestou hore dol do Nerestců, kde mají pěkný lesopark, a dál na Horosedly a Mirovice.

Dál pokračujeme na Boješice a Řeteč, kde na odbočce fotím sošku pany Marie ve stromě. A pak už je to do Březnice jen kousek přes Nestrašovice.

V Březnici máme najeto 38,5 km a je akorát poledne. Oběd si však dáme až někde cestou. Počasí je zatím vedro a slunce, ale už se začínají objevovat mraky. Opět pěkný víkend.

So 18. duben 2015, 19:41:35 CEST
eva.lupen
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one