Lázeňským trojúhelníkem

SRPEN 2007, Z DŮVODU NEJISTÉHO POČASÍ  AUTEM, OKRUŽNÍ JÍZDY NA KOLECH NALEHKO, NOCLEHY V KEMPECH V CHATKÁCH.


HODNOCENÍ KEMPŮ:
Březový Háj (Karlovy Vary)- jediný levnější, možnost stanování nebo noclehu na ubytovně v pokojích se společným wc a koupelnou (od 180Kč/os, auto zdarma), restaurace. Pro nenáročné doporučuju.
Podhoří (u v.n. Skalka)- 4-lůžková buňka za 400Kč (bohužel i při jednom člověku)+ auto 100Kč. Levná restaurace. (V okolí Fr.Lázní a Chebu je spousta kempů, ale jsou předražené, proto většinou skoro prázdné a spousta už jich zkrachovala.)
Luxor (Mariánské Lázně)- moc pěkný kemp, bohužel také skoro prázdný. Za 2-lůžkovou chatku + auto platíme 410 Kč. Víc než slušné společné sociálky, restaurace. Moc doporučuju.


TRASY:

1.OKRUH: KARLOVY VARY A ANDĚLSKÁ HORA
Karlovy Vary - Sedlečko - Andělská Hora (zřícenina) - Telenec - Pila - Kolová - Háje - K.V.
Trasa je kopcovitá, místy po cestách, ale pěkná. 35 km.

2.OKRUH: LOKET A SOKOLOV
Březový Háj - Doubí - podél Ohře kolem Svatošských skal cyklotrasou na Loket (hrad) - potom pozor! cyklotrasa vede v terénu jinudy než na mapě-tj. vede po ZTZ po druhé straně řeky až do Královského Poříčí - Sokolov - novou cyklostezkou k jezeru (bývalému lomu) Michal - po silnici do kopce na Hruškovou a po ZTZ lesní cestou kolem zříceniny kostela sv. Mikuláše pod Krudumem do Třídomí - Horní Slavkov - Kfely - Březový Háj. 59km.


3.OKRUH: AŠSKÝ VÝBĚŽEK    
Františkovy Lázně - kolem rybníka Amerika (kemp zrušen) - hrad Ostroh/Seeberg - Hazlov - Skalka - Výhledy - Nebesa - Aš - Krásná - pěknou příhraniční krajinou po bývalé signálce nahoru, dolu - rozc.Trojmezí - Hranice - motorákem zpět do Fr. Lázní. 48km.


4.OKRUH: FRANTIŠKOVY LÁZNĚ, MOTÝLI, SOOS, CHEB
kemp Podhoří - Fr.Lázně -po ČTZ Žirovice (muzeum motýlů) - Nový Drahov - přír.rezervace SOOS - Třebeň - Doubí - Jindřichov - Cheb - cyklotrasou 2069 a pak 2177 přes Pelhřimov do kempu. 42km. Přejezd autem do kempu Luxor.

5.DEN: MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Prší, takže jen Mariánky.


DOJMY:
Krajina pěkná, různorodá, zasluhující si více pozornosti, města určitě stojí za návštěvu. Jen ceny jsou uzpůsobené zahraničním návštěvníkům, kteří ovšem třeba do kempů většinou nejdou a ty pak zbytečně krachujou.
Oblast proto doporučuji navštívit na kole spíše natěžko a sami si i vařit jelikož se tak dá hodně ušetřit, a zůstat v kraji delší dobu. Zajímavých míst je tam spousta takže bych se tam ještě ráda někdy vrátila.

FOTKY K ČLÁNKU V PODRUBRICE FOTKY (Lázeňským trojúhelníkem a SOOS)
Ne 21. říjen 2007, 16:01:46 CEST
eva.lupen
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one