LITVOU NA KOLE 2011 - obrázek

LITVOU NA KOLE 2011 - obrázek

Když na podzim začal padat dotaz kam to bude příští rok napadlo nás Pobaltí. Naplánovala jsem tedy cyklocestu na lotyšský mys Kolka. Bohužel po zakoupení pořádné mapy jsem zjistila, že bude problém stihnout i jen Litvu. Jet či nejet na Kuršskou kosu, kterou je to 50 km tam a to stejné zpátky? Jasně, že jet! Být v Litvě a Kuršskou kosu vynechat je přece úplný nesmysl.

aneb od moře přes Alpy až domů

aneb z Karpat do puszty

Legenda indiánů Guaraní praví, že vodopády vznikly když strašný lesní bůh, rozhněvaný válečníkem prchajícím s dívkou v kánoi, rozbil říční dno. Dívka se zřítila dolů a proměnila se ve skálu, válečník se změnil ve strom který shora shlíží na svou milou.

Smutné, ale výsledek stojí za to. V jižní Brazílii se řeka Iguacu dostává na čedičové podloží a tam kde láva končí padá nejméně 1600 m3 vody za vteřinu do hloubky 70 m. Řeka je v těchto místech široká a dává tak prostor pro mnoho různých vodopádů z nichž největší a nejúchvatnější je Garganta del Diablo – Ďáblův chřtán.

Pro návštěvu vodopádů je dobré vyhradit si nejméně dva celé dny a nedoporučuje se jezdit sem v květnu až červenci kdy je moc vody.

Před námi byl prodloužený víkend tak jsme naložili kola do auta a zamířili na Mělník. Ubytování jsme sehnali v kempu SK Liběchov v prostorné a celkem levné chatce. V chatce proto, že hlásili bouřky a my se nechtěli tísnit ve stanu, kdyby třeba pršelo déle.
aneb nahoru a dolů maďarským  Zadunajím
Na kole od Berounky na Krakovec a podél Javornice zpět - obrázek

Na kole od Berounky na Krakovec a podél Javornice zpět - obrázek

Plzeňsko-sever aneb Krajem Honzy Vyčítala
1.den
Nejen Podunajskou cyklotrasou.
SRPEN 2007, Z DŮVODU NEJISTÉHO POČASÍ  AUTEM, OKRUŽNÍ JÍZDY NA KOLECH NALEHKO, NOCLEHY V KEMPECH V CHATKÁCH.


Tento cestopis vyšel bez mého vědomí na internetových stránkách časopisu Treking .S KUDRNOU do Chorvatska
Fotky k cestopisu si můžete prohlédnout zde :
eva-lupen.dobrodruh.net/fotogalerie/istrie-na-kolech-2006-2.html
Dámská jízda Maďarskem a Rumunskem.

1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one