Novinky září 2014

Zdravím všechny příznivce mých stránek a posílám odkazy na nové fotogalerie.

Nejprve na fotky z Třeboňska, které jsem přidala k těm minulým, takže jsou ve fotogalerii až na straně 3, ale odkaz je otevře rovnou: http://eva-lupen.dobrodruh.net/rubriky/galerie/fotogalerie/trebonsko. Navštívili jsme tam i soukromé minimuzeum vojenských a historických aut v Ledenicích. Nově přidaných fotek je 15.

Další odkaz je na Slepičí hory, které jsou vlastně součástí Novohradských hor. Tam bylo krásně.
http://eva-lupen.dobrodruh.net/rubriky/galerie/fotogalerie/slepici-hory

Dalších 10 fotek jsem přidala do fotogalerie Příbramsko. http://eva-lupen.dobrodruh.net/rubriky/galerie/fotogalerie/pribramsko. To byl také fajn víkend.

No a nejvíc fotek je z naší nedávné dovolené na přelomu srpna a září, kdy nám tedy počasí moc nepřálo (i když z fotek se to nezdá). Jeli jsme z Trutnova do Teplic nad Metují, kde jsme se ubytovali v kempu Kamenec v chatce, a udělali si pěší výlet do Adršpašsko-teplických skal. http://eva-lupen.dobrodruh.net/rubriky/galerie/fotogalerie/adrspassko-teplicke-skaly.
No a dál jsme jeli zase na kolech na těžko po Jizersko-orlické cyklomagistrále č.22 přes Hronov, Náchodu jsme se vyhnuli přes Polsko, a dál přes Orlické hory do Králík. V Českých Petrovicích končila CT22 a začala CT52. Následovali Jeseníky přes Ramzovou do města Jeseník a dál po CT 55 přes Rejvíz, Krnov a Opavu na kraj Ostravy. Už někde před Krnovem začala krásná, převážně asfaltovaná cyklostezka, vedoucí podél řeky Opavice a pak Opavy. Tam už byla rovina a to se to jelo :-). Jen to počasí nic moc. Řeky byly rozvodněné a v Hlučíně to prý zaplavilo i nějaké domy.
V Ostravě jsme najeli na CT5 (Jantarová a Kraków - Morava - Wien a pak také Bečva) a pokračovali přes Poodří na Kunín a Starý Jičín a dál do Hustopeč nad Bečvou. V Hranicích jsme najeli na CT Bečva a, krásně po rovině, po nové asfaltové cyklostezce, s větrem v zádech, jsme svištěli přes Lipník až do Přerova. Pak jsme uhnuli na sever a dojeli do Olomouce na vlak. Celá tahle trasa měřila skoro 500 km. Nic moc, ale to počasí opravdu nepřálo. Krásně a teplo se udělalo až za Ostravou. http://eva-lupen.dobrodruh.net/rubriky/galerie/fotogalerie/severovychod. Časem snad přidám i podrobnější cestopis.

S pozdravem
Eva-Lupen
 
Ne 21. září 2014, 20:42:08 CEST
eva.lupen
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one